FW37-180/4-8/30S adjustable grooving cutter
Article Nr:FW37-180/4-8/30S
EAN:48057601884484
Adjustable grooving cutter FW37-180/4-8/30S on threaded bush and TC reversible blades.
Adjustable on milling spindle
Cutting depth: 45mm
Adjustment range 4-7,5 mm
Diameter 180 mm
Hole 30 mm
Speed range 4400 - 7400 rpm
with TC reversible knives and TC spurs
Suitable for manual feed
Delivery in wooden box
Price: CHF 619.00in production
Verstellnuter mit Gewindebüchse Holzprofi, Nr.37 - Holzprofi Austria
Schnitttiefe:45 mm
Verstellbereich:4 - 7,5 mm
Durchmesser:180 mm
Bohrung:30 mm