Holzprofi chamfering cutter head FW21A-150/50/30S
Article Nr:FW21A-150/50/30S
EAN:48057599787332
Holzprofi chamfering cutter head in Swiss premium quality
90° rotatable on both sides with indexation
The base plate and the chuck jaws are made of special steel and gunmetal-finished.
The clamped knives in standard size are made from a high-quality carbide.
Dimensions: 150 mm x 50 mm with 30 mm hole
Speed range: 5900 - 7400 rpm
Suitable for manual feed (MAN)
Delivery in wooden box
Price: CHF 539.00in production
Schwenkmesserkopf 150/50/30mm, 90 °, Nr.21a - Holzprofi Austria
Durchmesser:150 mm
Breite:50 mm
Bohrung:30 mm